Historie

9. 9. 2019

Rodinnou firmu Thermoservis - Transport, která je ve svém oboru jedním z největších autodopravců sypkých hmot na Jižní Moravě, založil Ing. Miroslav Pokorný v roce 1991 se sídlem v centru Brna na Červeném kopci (k.ú.Stráň).  Dnes vrcholový management společnosti řídí nástupci z další generace.

Zpočátku byl vozový park tvořen jen několika nákladními vozidly značek Tatra, Liaz či Avia. Od té doby firma investovala značné finanční prostředky do modernizace flotily nákladních vozidel a stavebních strojů. V tuto chvíli náš vozový park čítá téměř 70 nákladních aut renomovaných značek Mercedes Benz, Renault, Iveco i stavební stroje Liebherr, Komatsu a Case.

Sídlo společnosti se historicky nacházelo od roku 1993 v areálu Stráň, který se kompletně po léta rekonstruoval a vytvářel tak kancelářské zázemí pro dispečery, administrativní pracovníky i jednatele. Proběhla výstavba servisní dílny, rozšířilo se parkování pro vrzůstajcící vozový park. Později se do areálu pořídila tankovací pumpa s vrátnicí.

Velké stěhování nastalo v roce 2012, kdy se sídlo společnosti přesunulo do rozlehlého moderního areálu v Brně – Chrlicích, který vytváří ideální podmínky pro rozvoj firmy a neustálé rozšiřování vozového parku. Kromě administrativní budovy a velké dílny LKW servisu naše společnosti disponuje i četnými skladovými prostory, velkým parkovištěm, zázemím pro řidiče i objektem čerpací stanice.